Öltözködési tanácsok különböző feladatokhoz, szakmákhoz I. rész

2019.01.18

1. Előadói megjelenés

Ebben a helyzetben mindenképpen megkülönböztetünk egy kisebb hallgatóság 10-15 főnek tartott előadást, vagy egy színházteremben 400-500 főnek tartott előadást.

A kisebb közönség esetében jobb, hogy ha a külsőnk barátságosabb, hozzáférhetőbb. Ilyenkor érdemesebb visszafogottabb színeket alkalmazni, megkeresni a színpalettánkról a kevésbé domináns színeket. Pl egy bázis szín és ehhez egy színes blúz, vagy színes kiegészítő. Az arc közelében a színek reflektorként működnek, így a figyelem is jobban a mondanivalónkra irányul.

Mindenképpen számolni kell egy előadónak azzal, hogy először a külsejét fogják megnézni, azon időzik a hallgatóság tekintete, és a mondandójára csak ezután figyelnek majd.

Ha nagy közönség előtt történik az előadás, akkor már muszáj észrevehetőnek lenni, nem lehet elbújni, beleolvadni a tömegbe. Ebben az esetben már jöhetnek a feltűnőbb színek. Ha üzleti előadásról van szó, akkor maradni kell a business megjelenésnél, csupán sokkal merészebb lehet a színválasztás. A palettánk élénkebb színeiből választhatunk pl. blúzt magunknak.

Természetesen ha nem üzleti előadásról van szó, hanem mondjuk moderátori szerepről egy ünnepélyes színházi előadáson, akkor már teljesen más anyagstruktúrákat is megengedhetünk magunknak. Jöhetnek a fényes felületek, szatén, selyem, taft vagy csipke,  minden ami emeli a megjelenésünk színvonalát. Színválasztásunkat itt is befolyásolja a jelenlévők létszáma. Amennyiben nagy közönségről van szó, sokkal feltűnőbb  színre is eshet a választásunk. Kisebb közönség esetében lehetünk visszafogotabbak. A sötétkék itt is jolly jokerként működhet.

2. Bankszakma, számvitel, biztosítás

Mai napig ezeken a helyeken a kosztüm az elfogadott öltözet. Legjobb klasszikus stílusban öltözni. Fontosak a minőségi anyagok, a színek diszkrét használata. A feltűnő kiegészítőket, harsány színeket kerülni illik. A komorabb színű kosztümöket élénk színű blúzzal lehet párosítani. A kiegészítők legyenek vissza fogottak, ízlésesek.

Szerző: Tomasovszky Andrea stílustanácsadó, személyi és üzleti stylist

Fotó: pinterest


A legújabb blogbejegyzéseket itt olvashatod!


A homokóra testalkat az egyik legkiegyensúlyozottabb és legarányosabb testalkat típus, amelyet széles vállak, telt mellkas, vékony derék és kerek csípő jellemez. A derék jól láthatóan karcsúbb, míg a mell és a csípő körmérete közel azonos. Ez az alak a klasszikus nőies formák megtestesítője, és az öltözködés célja általában ezeknek az arányoknak a...

A "körte alkat" jellemzője, hogy a test alsó része a csípő és a combok teltebbek, míg a felsőtest, a vállak és a mellkas kisebbek, vékonyabbak, keskenyebbek. Az öltözködés során fontos cél, hogy a felsőtestre irányítsuk a figyelmet, és kiegyensúlyozzuk a test arányait.

A vékony egyenes alkat, más néven "fiús" vagy "téglalap" alkat, olyan testtípus, ahol a vállak, a derék és a csípő körülbelül azonos szélességűek, a derékvonal nem túl hangsúlyos, és az illető általában karcsú, kevés kerekded formával. Az öltözködés során ennek az alkatnak az előnye, hogy könnyen variálható és szinte bármilyen stílust viselhet. A...

Telefon: +36-70 293 47 24
E-mail: szinesstilus@szinesstilustanacsadas.hu
Tomasovszky Andrea +36-70 293 47 24 szinesstilus@szinesstilustanacsadas.hu 1107 Budapest, Gém u.