Mi a feladata a személyi stylistnak illetve a fashion stylistnak?

2021.11.22

A személyi stylist és a fashion stylist közötti különbség

Sokan keverik ezeket a fogalmakat és bizony nem ugyanazt jelenti. Ráadásul még ott van a stílustanácsadó is? Hogyan lehet mégis eligazodni, és ki mit csinál, kinek mi a feladata? Kívülállók gyakran nevezik  a stílustanácsadót stylistnak, holott ez két külön szakma. De nézzük akkor, mit is takarnak a különböző szakmák.

A fashion stylist divatbemutatókon, divatfotózásokon dolgozik. Úgy rakja össze a ruhadarabokat, hogy annak erőteljes hangulata, stílusa legyen. A stylist beviszi a munkájába saját kreativitását, saját egyéniségét, ő alkot. A stylist sok esetben átváltoztat. Az eredmény egyszeri. A stylist felügyeli a sminket a hajat a környezetet is. Művészi feladat, nagy kreativitást igényel a munkája. 

A személyi stylist mindig az egyénnel foglalkozik, a személyiség kerül előtérbe. Ilyenkor nincs szó divatfotózásról, hanem az egyén ruhatáráról. Átnézi a gardróbját, felméri, hogy milyen igényei vannak, az adott személyiséghez milyen ruhák, ruhatár illik legjobban. Rendszerezi a meglévő  ruhákat, megmutatja milyen outfiteket lehet létrehozni belőlük, és mire van még szükség, hogy igazán professzionális és egyénre szabott, minden igényt kielégítő legyen. Majd elmegy az ügyféllel vásárolni, és beszerzik a szükséges darabokat. A legjobb közösen elmenni, mert akkor ott az ügyfél rögtön  próbálni is tud. Ha ez nem lehetséges, akkor az ügyfél otthonába viszi el a kiválasztott darabokat és ott fogja felpróbálni, és ott választja ki  a számára legjobbakat. 

A stílustanácsadó vagy öltözködési tanácsadó nem átváltoztat, hanem segít kihozni minden ügyfélből a legjobbat. Fő tevékenysége elsősorban a tanácsadás. Megpróbálja feltárni ügyfele egyéniségét, részletes és személyre szabott információkkal látja el a vendégeit. Megmutatja a vendégnek, hogy melyek az alkatához leginkább illő ruhadarabok. Szabályokat alkalmaz és nem felrúgja azokat, ahogyan a stylist tenné a hatás érdekében. Az öltözködési tanácsadó segít megkeresni ügyfelének az alkalmakhoz leginkább illő összeállításokat. Segít megtalálni, hogy milyen stílusú ruhában fogja legjobban érezni magát. 

A stílustanácsadói szolgáltatás nem luxus, hanem egy hosszú távú befektetés abba, hogy külsőnkkel elégedettebbek és egyben magabiztosabbak legyünk. 

Én személyi stylistként és stílustanácsadóként dolgozom, Budapesten, ahol saját stúdiómban várlak Benneteket. Ezen kívül Egerben és Nyíregyházán tartok még egyéni és kis csoportos stílustanácsadást. 

Amennyiben Téged is érdekel, és szeretnél magabiztosabb, csinosabb lenni, szükséged van egy funkcionális hozzád illő ruhatárra, keress bátran!

A  blogunk legfrissebb bejegyzései

Legyél te az első, aki értesül az újdonságokról!

Ha még soha életedben nem voltál színtanácsadáson, akkor talán fogalmad nincs mi történik egy ilyen eseményen. Leírom neked pontosan, hogy lásd mire készülj, vagy esetleg kedvet kapj hozzá.

A bohém öltözködési stílus, vagy boho-chic stílus, az 1960-as és 1970-es évek hippi mozgalmából származik, és számos jellemzővel rendelkezik, amelyek meghatározzák ezt a divatirányzatot. Íme néhány fő jellemzője:

A romantikus öltözködési stílus minden időszakban üde színfoltként tündököl a divat palettáján. Megidézi a régi korok álmodozó hangulatát, ahol a nők még virágzó réteken sétáltak hosszú, könnyed ruháikban, miközben a szél lágyan játszott hajukban. De vajon mitől lesz egy ruhadarab igazán romantikus? Mire kell figyelnünk, ha ezt az időtlen és bájos...

Az öltözködés sokak számára nem csupán praktikus szükséglet, hanem önkifejezési eszköz is. Az extravagáns öltözködési stílus különleges helyet foglal el a divat világában, hiszen olyan emberek választhatják, akik nem félnek kitűnni a tömegből, akik bátran vállalják saját egyediségüket és kreativitásukat.

Telefon: +36-70 293 47 24
E-mail: szinesstilus@szinesstilustanacsadas.hu
Tomasovszky Andrea +36-70 293 47 24 szinesstilus@szinesstilustanacsadas.hu 1107 Budapest, Gém u.